FAQ

Sú transporty/zásielky automaticky poistené na ich hodnotu?

Nie, nie sú. Ak požadujete poistenie, vieme Vám kedykoľvek sprostredkovať a poskytnúť ponuku na takéto poistenie.

Čo potrebuje Kunsttrans vedieť, aby Vám vedel odpovedať či je transport možný a koľko by stál?
Aby sme Vám vedeli vypracovať ponuku, potrebujeme vedieť počty a veľkosti objektov a ich odhadovanú hmotnosť a presnú adresu vyzdvihnutia a doručenia. Rovnako tak je pre nás dôležité, poznať časový rámec pre vyzdvihnutie a doručenie!
Čo znamená priama doprava?
Priama doprava znamená, že Vaše výtvarné diela sú prepravované vozidlom exkluzívne rezervovaným len pre Vašu zásielku. V prípade želania môžu Vaši kuriéri sprevádzať tieto diela na palube vozidla. V závislosti od dĺžky a vzdialenosti prepravy máme možnosť zaparkovať vozidlo cez noc v zabezpečenom areáli našich partnerov. Preprava môže byť vykonaná podľa Vášho plánu.
Čo znamená konsolidovaná preprava?
Konsolidovaná preprava znamená, že Vaše výtvarné diela sú prepravované spolu s inými v rovnakom vozidle. Je tam možnosť niekoľkých nakládok a vykládok. V takomto prípade doba od vyzdvihnutia po doručenie môže trvať až max.15 pracovných dní. Konsolidovaná preprava je v porovnaní s priamou dopravou podstatne lacnejšia.
Vie Kunsttrans poskytnúť balenie?
Samozrejme! Balenie výtvarných diel je našou základnou odbornou spôsobilosťou a službou. Od ľahkého balenia do mäkkých baliacich materiálov (napr. bublinkovej fólie) až po optimalizované prepravné debny – všetky typy balenia sú možné.